Interaktyvios grindys

Interaktyvios edukacinės grindys - ką pasirinkti?

 

Šiuolaikiniai vaikai mokosi itin greitai ir tą ypatingai gali pastebėti ikimokyklinio ugdymo pedagogai, kurie kiekvieną dieną susiduria su iššūkiu – kaip sudominti dabartinius darželinukus bei įtraukti juos į mokymo(si) procesą. Dauguma specialistų sutaria, jog šiuolaikiniams vaikams svarbiausia yra tyrinėjant, eksperimentuojant pažinti juos supantį pasaulį, nes būtent taip jie gali greičiausiai įsisavinti reikiamą informaciją. Vaikai liesdami, atrasdami, įveikdami įvairiausius iššūkius lengviau įsisavina informaciją. Pedagogai, atsižvelgdami į ugdytinių amžių, poreikius ir individualumą, turi sudaryti/sukurti tinkamas sąlygas bei aplinką, kuri leistų vaikams kūrybiškai ugdytis. Pedagogai, dirbdami su šiuolaikiniais vaikais, turi nepamiršti, jogjie geriau priims informaciją ir pasieks puikių mokymo(si) rezultatų, naudojant individualias užduotis. Individualizuoti ir diferencijuoti ugdymą puikiai padeda išmaniosios technologijos. Tačiau didžiulėje šiuolaikinėje pasiūloje, kokias technologijas geriausia pasirinkti? Kokias naudoti ugdymo procese, o kokiomis palikti vaikams džiaugtis namuose?

 

Iš tiesų, daugelis technologijų ekspertų sutiks, jog technologijų šiais laikais turime labai daug ir atsirinkti gali būti ypatingai sunku. Todėl norint įdiegti kokybiškas ir tinkamas ugdymui išmaniąsias priemones, ikimokyklinio ugdymo įstaigose, rekomenduojama domėtis, skaityti viešai prieinamą informaciją apie ugdymo įstaigose naudojamas ir pasiteisinusias technologijas, bendradarbiauti, konsultuotis su šios srities specialistais.

 

Įtin didžiulio susidomėjimo sulaukė interaktyvios edukacinės grindys, kuriomis jau džiaugiasi net daugiau nei 50 ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Tai žaisminga, inovatyvi, kūrybinga priemonė, kuri skatina vaikus judėti, mąstyti, atlikti individualias užduotis ir/ar dirbti komandoje, kurti, rasti, pamatyti, skaičiuoti, skaityti.

 

Interaktyviosios edukacinės grindys „Funtronic“ yra inovatyvi priemonė, skirta lavinti vaikų judesių koordinaciją, reakciją, loginį mąstymą ir komandinį, bei individualų darbą. “Funtronic” interaktyviąsias grindis sukūrė lenkų inžinierių komanda, kurios aistra yra kurti mokymo priemones, palengvinančias pedagogų darbą, sudarančias sąlygas vaikams aktyviai dalyvauti užsiėmimuose bei pamokose.

 

Šis interaktyvių grindų įrenginys yra kabinamas lubose ir įrenginio rodomas vaizdas yra matomas ant žemės. Pagrindinis „Funtronic“ privalumas yra tai, kad visus žaidimus vaikai gali atlikti tik judesio pagalba, todėl mes ne tik leidžiame vaikams pažinti aplink supantį pasaulį, bet ir skatiname juos judėti. Deja, reikia pripažinti, jog dauguma šiuolaikinių technologijų yra sukurtos taip, kad vaikai beveik nebejuda (su planšetiniais kompiuteriais jie žaidžia atsisėdę, telefonus valdo pirštukų paspaudimais ir pan.), todėl „Funtronic“ pagrindinis privalumas yra tai, kad vaikai besimokydami juda. Šiam įrenginiui nėra reikalingi specialūs rašikliai ar specialus pagrindas interaktyvumui sukurti. Pakanka tiesiog įrenginį įjungti pulteliu ir pasirinkti norimą žaidimą.

 

 

Interaktyviųjų grindų įrenginys „Funtronic“ yra nuolat tobulinamas ir gamintojai, kiekvienais metais, pristato vis daugiau interaktyvių edukacinių žaidimų. Šiandien dienai, įrenginyje yra įdiegti 52 interaktyvūs žaidimai, kurie visi yra skirtingi. Pasitelkiant šiuos žaidimus, mes galime ne tik išmokyti vaikus skaičiuoti, bet ir susipažinti su skirtingomis spalvomis, planetomis, abėcėle, gyvūnais ir t.t. Visi žaidimai yra lietuvių kalba, su jų aprašymais siūlome susipažinti straipsnio apačioje.

 

Kauno lopšelis-darželis „Gandriukas“ buvo pirmoji įstaiga Lietuvoje įsirengusi šį interaktyvųjį įrenginį, o 2017 metų, lapkričio mėnesio, duomenimis Lietuvoje “Funtronic” interaktyvių grindų įrenginį turi daugiau nei 50-imt įstaigų. Radviliškio lopšelis-darželis “Žvaigždutė” yra vienas iš darželių, kuris nuolat tobulina ir atnaujina ugdymo procesą pažangiausiomis programomis ir priemonėmis orientuotomis į šiandieninio vaiko poreikius, Šis darželis vienas iš pirmųjų, kurie ugdymo procese pradėjo naudoti interaktyviąsias edukacines grindis. Jų teigimu - „Ši naujovė praturtina ugdymo procesą funkcionalia, dinamiška ugdymo(si) aplinka, stimuliuojančia mokymąsi, skatinančia mąstymą, kūrybiškumą. Taip tenkinami pagrindiniai vaiko poreikiai – žaidimas, judėjimas, ugdomi gebėjimai, plečiama patirtis, užtikrinamas pozityvių tarpusavio santykių palaikymas ir gera emocinė savijauta – ugdomas emocinis intelektas“.

 

Oficialus, „Funtronic“ interaktyviųjų grindų, platintojas Lietuvoje yra UAB „Biznio mašinų kompanija“. Norėdami susipažinti su interaktyviųjų grindų įrenginių plačiau, susisiekite su mumis nurodytais kontaktais.

 

Tobulėkime, mokykimės ir aukime su pažangiausiomis technologijomis kartu!

 

Interaktyvių grindų „Funtronic“ žaidimų aprašymus rasite paspaudę čia. 

 

UAB „Biznio mašinų kompanija“

www.bmk.lt

www.darzeliams.lt

+370 682 55679

darzeliams@bmk.lt || info@bmk.lt

 

Partneriai

Klientų aptarnavimas

2020 © Visos teisės saugomos. UAB „Education & Business Technologies“

Sprendimas: www.webmod.lt