Mokymai bibliotekų darbuotojams
KVIEČIAME DALYVAUTI BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ DARBUOTOJŲ MOKYMUOSE
• Mokymų tikslas - stiprinti bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekų darbuotojų bendrąsias ir pagrindines kompetencijas, profesinės srities gebėjimus, tobulinti kvalifikaciją.
• Mokymai vykdomi, įgyvendinant projektą „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias ir pagrindines kompetencijas“, projekto kodas Nr. 09.4.2-ESFA-V-715-01-0002.
• Mokymų organizavimo laikotarpis: 2022 m. rugsėjis - 2023 m. sausis.
• 40 akademinių valandų mokymų programa šiomis temomis:
„Bibliotekos įvaizdžio formavimas šiuolaikinės bendrojo ugdymo mokyklos veiklos kontekste“. Mokymų metu bus apžvelgiama šiandieninės bendrojo ugdymo mokyklos veikla, aiškinamasi, kaip švietimą paveikė COVID-19 pandemija ir kokias naujas inovatyvias galimybes atvėrė; taip pat bus aptariamas bibliotekos renginių viešinimas ir vizualinė komunikacija; analizuojamas edukacijų ir parodų organizavimas bibliotekose, pristatant konkrečias praktines priemones; gvildenama paauglių įtraukimo į bibliotekos veiklas tema, pristatomos šiuolaikinės IT priemonės šiam tikslui pasiekti.
„Inovatyvūs bibliotekos veiklų įgalinimo metodai“. Mokymų metu išsamiai bus pristatoma biblioterapijos tema; suteikiama žinių apie mokyklos bibliotekos fondo dokumentų vertę bei būdus ir šaltinius, padedančius vertinti knygas ir kitus dokumentus bei kokybiškai komplektuoti mokyklos bibliotekos fondą. Dalyviai bus supažindinti su dokumentų rūšimis ir vertėmis, su knygos vertinimo procesu ir specifiniais atrankos kriterijais.
„Mokytojų-bibliotekininkų organizacinių, vadovavimo ir viešinimo gebėjimų stiprinimas“. Mokymų metu aptariami pagrindiniai projektų valdymo principai, projekto charakteristikos, projekto įgyvendinimo planas ir struktūra, žmogiškųjų išteklių valdymas, GANTT diagrama, laiko planavimas ir valdymas, rizikos ir jų valdymas; analizuojami efektyvaus prezentavimo dėsniai: kaip pasakyti tai, ką nori pasakyti, sklandžiai ir įtikinamai, kaip sudominti, gerų ir blogų pavyzdžių peržiūra, streso valdymas, kūno kalba, apranga, greito pasirengimo interviu technikos, atsakinėjimo į klausimus taisyklės ir patarimai.
„Psichosocialinė terpė bibliotekos aplinkoje“. Mokymų metu bus kalbama apie vaiko psichologinį pažinimą, pedagoginio bendravimo psichologinius aspektus, bibliotekų darbuotojų emocinio perdegimo prevenciją, darbo su probleminiais vaikais psichologinius ypatumus.
„Inovatyvi biblioteka“. Mokymų metu analizuojamas informacinio, skaitmeninio raštingumo ugdymas, interaktyvių pateikčių kūrimas ir bendrinimas, Google produktų naudojimas bibliotekos veikloje; naudojimasis nuotolinėmis mokymosi sistemomis; 3D modeliavimas.
• Programa išdėstoma 5 (penkiuose) mokymuose po 8 akad. val.
• 16 akad. val. - kontaktiniai mokymai; 24 akad. val. - nuotoliniai mokymai.
• Mokymuose bus dėstoma ne tik teorinė medžiaga, bet ir atliekamos įvairios praktinės užduotys.
• Išklausius ne mažiau kaip 50% numatyto mokymų laiko, suteikiamas mokymų pažymėjimas.
• Lektoriai: Aurimas Perednis, Odeta Maziliauskienė, Daiva Janavičienė, Antanas Valantinas, Asta Kazakevičiūtė – Bankauskienė, Laurynas Salys.
• Kilus klausimams, maloniai prašome kreiptis:
Diana: diana@eduforumas.lt; +370 698 02239
Laurynas: laurynas@eduforumas.lt; +370 673 11005
Kviečiame registruotis į mokymus, paspaudus šią nuorodą: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeUUYfD9EEoDOR0_JIupbLLlgenSq3trk43QGjaFepl_TrkUw/viewform